Small Band

Small Band

Small Band Boskovice je hudební těleso, které vzniklo v dubnu 2015 na základní umělecké škole v Boskovicích, pod vedením uč. Josefa Sekaniny. Impulzem pro vznik kapely byla chuť zahrát si něco jiného než jen tzv. klasiku. Žáci se učí vnímat a hrát hudbu swingovou, jazzovou, bluesovou. V současné době má kapela pět členů. Nástrojové obsazení: trubka, klavír, kontrabas, el. kytara, bicí..

Členy Small Bandu jsou:

Marek Vašíček, talentovaný trumpetista ze třídy p. uč. Josefa Sekaniny. Na trubku hraje pátým rokem. Je žákem víceletého Gymnázia. Pravidelně vystupuje na různých školních koncertech a jiných kulturních akcích. Velkým úspěchem Marka v minulém školním roce bylo získání 3. místa v celostátní soutěži hry na trubku.

Stanislav Scheiner je klavírista. Navštěvuje hodiny klavíru u p. uč. Lidie Golubkové, studuje výceleté Gymnázium v Boskovicích, kde navštěvuji pěvecký sbor Nota.

David Liber hrající na kontrabas je žákem p. uč. Petra Vymazala. Je žákem 9. třídy ZŠ. Vystupuje v mnoha souborech, mohl bych jmenovat např. soubor Pružiny, folklórní soubor Velen atd.

Karel Kocůrek – kytara, zpěv. Se Small Bandem vystupuje jako host.

Miloš Prášek je hráčem na bicí nástroje u p. uč. Jaroslava Různara, přešel k nám ze ZUŠ v Poličce. Studuje na Střední škole André Citröena. O Bicí nástroje se zajímá už od dětství, jeho velkým vzorem je bubenická kapela Jumping Drums.

15. 11. 2017